2010. október 18., hétfő

Érdekességek Rejtő Jenő életéből


Rejtő Jenő Budapesten született 1905-ben egy zsidó család harmadik gyermekeként, Reich Jenő néven. A magyarosítás során a Rejtő nevet választotta magának. Eleinte Lavery álnéven írta a regényeket, majd amikor jelentős sikereket ért el, bevallotta, hogy ő volt a szerzőjük. A  Nova Kiadó hatására felvette a P. Howard álnevet, mert a tapasztalatok azt mutatták, a vásárlók előnyben részesítik az angol írók munkáit. A vadnyugati regényeket Gibson Lavery néven írta.

Műveihez 1956 előtt csak a feketepiacon lehetett (borsos áron) hozzájutni; új kiadásban A láthatatlan légió jelent meg elsőként, 1957-ben a Magvető Könyvkiadónál. Ekkor állítólag a feketepiaci árusok megfenyegették a kiadó igazgatóját, hogy lelövik, ha kiad még egy Rejtő-regényt. Ezután azonban sorra jelentek meg regényei, 1966-tól az Albatrosz Könyvek sorozatban. Sok mű ezekben az években érte meg legelső kiadását. Ezen regényeket bátyja, dr. Révai Gyula rendezte sajtó alá. Hangoskönyvként 2005-től a Kossuth-Mojzer Kiadó jelenteti meg műveit. 

P. Howard álnéven írta Légiós regényeit, mint a Pokol zsoldosai; Menni vagy meghalni; A három testőr Afrikában; Az ellopott század. 
Western regényeit Lavery álnéven: Nevada szelleme. 
Humoros történetei: A szőke ciklon; Az utolsó szó jogán

Végül kis kedvcsinálásnak két filmrészlet:

Az első Rejtő-adaptációból részlet, melyet 1937-ben forgattak Kabos Gyula főszereplésével, akihez szoros barátság fűzte. Úrilány szobát keres.

A másik filmrészlet a Három testőr Afrikában, melyet Bujtor István rendezett 1996-ban. A francia idegenlégió sivatagi erődjében három jó barát romantikus kalandra készül. A titokzatos, gyönyörű szőke lány, Yvonne öccsét akarják felkutatni.  
 
Ha pedig szeretnél nyerni egy egész Rejtő-sorozat hangoskönyvet, nem kell mást tenned, csak részt venned játékunkban. A részleteket itt találod.>>

Jó szórakozást!



2010. október 11., hétfő

Vendégbejegyzés Kovács Izabella barátunk tollából

Vendégbejegyzés Kovács Izabella barátunk tollából

Az történt, hogy végre autós család lettünk. Évek óta gyűjtögettünk és vágytunk erre, de mikor megleltük családunk legfiatalabb, négykerekű tagját, egy halvány szomorú gondolat suhant át rajtam: de mi lesz a könyvekkel?
Ugyanis a 15 év vonatozásnak megvolt az a nagy előnye, hogy egy vonatút alatt egy fél könyvet (de nem ritkán egészet is) kényelmesen ki lehet olvasni.
Autóban ugye ez nem annyira egyértelműen megtehető, legalábbis szerintem nem illő.
Aztán jött Ági, eme blog egyik tulajdonosa, és a kezembe nyomta A pokolba tartó vonat c. hangoskönyvet. Ezek sci-fi novellák. 

Éppen egy szép tesztútra vittük a „kicsikét”, Eger felé. A rádiócsatornákat hatodszor pörgettük körbe és mindegyikről, már elnézést, de undorral kapcsoltunk el, szinte azonnal.
Aztán jött a felismerés, hogy hiszen nekünk itt van az  Ágitól kapott  hangoskönyv, próbáljuk már ki.
És lőn.
A pokolba tartó vonat c. novellát hallgattuk meg. A történet röviden arról szól, hogy a főszereplő lepaktál az ördöggel, hogy ha azt érzi, életében ez a tökéletes pillanat, ez a tökéletes boldogság perce, akkor egy óra segítségével megállíthatja az időt és örökre abban az állapotban marad. De ahogy ezekben a történetekben lenni szokott, ez a pillanat sosem jött el. Végül a halál pillanat már elkerülhetetlennek bizonyult, és ekkor elhangzott a nagy mondat: az út értelme nem a cél, hanem az út maga. (Aztán jött a csavar, azt nem árulom el.)
Maga a felolvasás élvezetes volt, nem volt sem túl gyors, sem túl monoton (Fenyő Iván tolmácsolásában hallgathatjuk a történeteket), bár el tudtunk volna képzelni izgalmasabb játékot a hanggal, ha olyan lett volna a történet. Ez így volt jó.
Az viszont fantasztikus élmény volt, hogy egyszerre „olvashattuk” a könyvet, hogy értelmesen tölthettük el az időnket akkor, amikor más esetben csak a buta rádiók mennek.
És persze a hétvége során többször is előkerült a történet, „Tudod, ahogy a vonatos novellában is volt…”, ami csak akkor tud megvalósulni, ha mindketten olvastak, vagy mint most, hallgattak egy művet.
Szóval a hangoskönyv klassz, mindenkinek tessék a fülébe venni, autóban legyen egy pár hangoskönyv: gyerekeknek mesék, novellák rövidebb utakra és jó kis regények a „messzimamához” tartó utakra.
Szóval Ági, köszi, hogy a kezünkbe nyomtad, ezután is lelkesen fogjuk hallgatni a hangoskönyveket, amiket ajánlasz.

2010. október 7., csütörtök

Az év akciója!!!!

Szeretsz játszani? Szívesebben vásárolsz olcsóbban? Ha igen, akkor érdemes
részt venned most induló nyereményjátékunkban, ahol majd egy közel 50.000
forint értékû ajándék lel boldog gazdájára. Ne maradj le róla!

Mi az, amit mi adunk?
2010. október 06. és november 06. között 20% kedvezményt adunk
a Kossuth-Mojzer
Kiadó minden hangoskönyvére
azoknak, akik részt vesznek a kvíz-játékunkban.
(A kedvezményt akkor is megkapja mindenki, ha nem helyesen válaszolt a kérdésekre)


Kétféle ajándékot sorsolunk ki:

- egy 12 darabból álló teljes Rejtõ-sorozat hangoskönyvet, melynek értéke: 45.600,-
Ft. (Azok között sorsolunk, akik vásároltak kedvezménnyel és helyesen töltötték
ki a kvíz-kérdéseket)

- egy ajándékcsomagot, melynek értéke: 10.000,- Ft. (Azok között sorsolunk, akik helyesen töltötték ki a kvíz-kérdéseket, de nem vásároltak)

Mit kell ezért tenned?

Válaszolj a kvíz-kérdéseinkre, és mi mindenképpen elküldjük neked a 20 % egyszeri kedvezményre jogosító kupont, mellyel a Kossuth-Mojzer Kiadó hangoskönyveibõl vásárolhatsz webáruházunkban 2010. október 06. és november 06. között. (Nem kell eltalálnod a helyes válaszokat, akkor is megkapod a kupont tõlünk)

Ha a bónusz-kérdésünkre is válaszolsz, mi elengedjük neked a postaköltséget, ebben az esetben a megadott email-címedre küldünk egy olyan kupont, mely tartalmazza a 20 % egyszeri kedvezményt és az ingyenes szállítást.

 

Lássuk
akkor a kvíz-kérdéseket! >>